Działalność naukowa

W Zakładzie Pielęgniarstwa Społecznego przygotowano i obroniono następujące   rozprawy doktorskie:

1. mgr Haliny Cieślak pt. Rola i miejsce pielęgniarki środowiskowo – rodzinnej w nowym systemie  opieki zdrowotnej w aspekcie przemian  demograficznych, zdrowotnych i społecznych. (rok obrony – 2007)
  2. mgr Zofii Sienkiewicz pt. Zagrożenia zdrowia pielęgniarek a warunki pracy. (rok obrony – 2011, Promotor – prof. dr hab. n. med. Irena Wrońska)
  3. mgr Anny Idzik, pt. Samoocena stanu zdrowia mężczyzn w wieku 40-60 lat w aspekcie wybranych elementów stylu życia. (rok obrony – 2012, Promotor – dr hab. n. med. Jacek Imiela, Recenzenci: prof. dr hab. n. med. Elżbieta Krajewska-Kułak, prof. dr hab. n. med. Krzysztof J. Filipiak)
  4. mgr Ewy Kobos, pt. Funkcjonowanie rodzin dzieci chorych na cukrzycę typu 1. (rok obrony – 2012, Promotor – dr hab. n. med. Jacek Imiela, Recenzenci: prof. dr hab. n. med. Waldemar Karnafel, prof. dr hab. n. med. Elżbieta Piontek)
  5. mgr Anny Leńczuk-Gruba pt. Problemy w adaptacji zawodowej studentów pielęgniarstwa.(rok obrony – 2012, Promotor – dr hab. n. med. Jacek Imiela, Recenzenci: prof. dr hab. n. med. Kornelia Kędziora-Kornatowska, prof. dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska)
  6. mgr Grażyny Wójcik pt. Uwarunkowania zapotrzebowania na świadczenia zdrowotne w grupie pacjentów w podeszłym wieku i korzystających ze stałej opieki pielęgniarskiej w warunkach domowych. (rok obrony - 2013, Promotor - dr hab. n. med. Jacek Imiela, Recenzenci: prof. dr hab. n. med. Janusz Ślusarczyk, prof. dr hab. n. med. Kornelia Kędziora-Kornatowska)
  7. mgr Marioli Pietrzak, pt. Wybrane czynniki ryzyka Chorób Układu Krążenia występujące wśród uczniów szkół warszawskich po osiemnastym roku życia. (rok obrony - 2013, Promotor – dr hab. n. med. Jacek Imiela, Recenzenci: prof. dr hab. n. med. Krzysztof J. Filipiak, prof. dr hab. n. med. Elżbieta Krajewska-Kułak)
  8. mgr Sebastiana Cielebąka, pt. Wypalenie zawodowe u pielęgniarek. (rok obrony – 2013, Promotor – dr hab. n. med. Jacek Imiela, Recenzenci: prof. dr hab. n. med. Kornelia Kędziora – Kornatowska, prof. dr hab. n. med. Irena Wrońska)
  9. mgr Beaty Dziedzic, pt. Wpływ edukacji dotyczącej profilaktyki choroby niedokrwiennej serca na zachowania zdrowotne osób w wieku podeszłym. (data obrony - 18.09.2017, Promotor - dr hab. n. med. Jacek Imiela, Promotor pomocniczy - dr n. o zdr. Zofia Sienkiewicz, Recenzenci: prof. dr hab. n. med. Kornelia Kędziora – Kornatowska, prof. dr hab. n. med. Danuta Czarnecka)